Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Hvězdou kola byl skórující brankář Václavík

01.10.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Válí Komárov, válí i Hřebeč. Naopak týmy, které ovládaly start Ondrášovka krajského přeboru trochu vadnou. Nejvíc asi Poříčí, ale také Dobrovice, ještě nedávno lídr. Spasily se Poděbrady, které zachraňoval gólman Václavík. Ale ne na čáře své svatyně, ale před brankou Lhoty. Právě on v poslední minutě duelu vyrovnal a pak ještě vyčapal rozstřel.

Je to počin víkendu a odměna pro fotbalové srdce Davida Václavíka. Jeden z nejlepších brankářů přeboru pravidelně dojíždí do Poděbrad z daleké Jilemnice, na cestách stráví mraky času. Proti Lhotě byl odměněn, když jeho tým ztratil v závěru po dvou perfektních rohových kopech Lhoty nejen vedení, ale i remízu. Outsider z Kladenska držel na Bohemii náskok 3:2 ještě v poslední minutě, ale pak po obrovské mele dopředu vysunutý Václavík trefil dokonale a ještě vychytal dvě penalty – jeho Poděbrady tak braly výhru 4:3 na penalty.

„Hazardovali jsme s proměňováním šancí a to se nám stalo osudným. Bod je ztrátou za lehkovážnost, naštěstí máme aspoň dva,“ ulevil si kouč aktuálně třetího týmu tabulky Ladislav Bobek, zatímco jeho protějšek Petr Cais byl zklamán. „Od zápasu jsme moc nečekali, Poděbrady mají výborný tým. Bod bychom brali před začátkem zápasu, ale takhle to bolí. V poslední minutě se tam nakupilo moc chyb a okolností a my o výhru přišli. Je to škoda, ale koukáme dál, čeká nás důležitý zápas s Kosoří,“ řekl trenér, jenž poprvé využil kvalitního záložníka Pechra z Kladna, ale scházeli mu stopeři Šalamoun a Neumann.

Vedoucí Klíčany čekal těžký výjezd do Nespek, těm ale omarodil Klauz, nedorazil ani Laštovka a bez nich jsou Nespečtí přece jen slabší. Klíčany toho využily, byly téměř celé utkání lepší a vytvořily si náskok 2:0. Jenže pětadvacet minut před koncem nečekanou ranou z dálky snížil Maršoun a karta se otáčela. Domácí mohli srovnat, nicméně klíčanská obrana je už do větší možnosti nepustila a štít uhájila – 1:2.

"V prvním poločase byl soupeř jednoznačně lepší, já navíc musel v půli střídat Kučabu, který byl po nemoci.  Po našem snížení soupeř znejistěl, začal mít strach o výsledek a my mohli přidat druhou branku. Každopádně soupeř byl po většinu zápasu lepší a vyhrál zaslouženě.“ uznal trenér Nespek Jaroslav Tesař na klubových stránkách.

Po výhře nad Novým Strašecí se dokonce chvíli na prvním místě ocitli borci Komárova. Pro nováčka soutěže skvělá indicie, že kráčí správnou cestou. Nicméně zápas se Strašecím nebyl tak jasný, jak by pohled na tabulku mohl nabízet. Hosté ani po sedmi prohrách v řadě nepřišli na plac se svěšenými hlavami, bojovali a díky hlavičce Elsnice po obrátce dokonce drželi vyrovnané skóre 1:1. Teprve pak výborně chytající Kleinmond inkasoval dva slepené góly od Vaníčka a Mojdla a zápas se zdál rozhodnutý. Jenže za stavu 4:1 ještě hosté snížili a ožili. Brankář Hejcman ale Komárovské podržel.

„Soutěž je poměrně vyrovnaná a mužstva, která mají málo bodů, o to víc bojují a nedají kůži zadarmo. Nám se naštěstí podařilo nad lysou i Strašecím vyhrát, i když to nebylo úplně jednoduché,“ řekl Berounskému deníku  komárovský trenér Miroslav Nesnídal.

„Věřím, že když budeme podávat takové výkony v dalších zápasech, že začneme dělat body a budeme soupeřům rovnocenným protivníkem,“ našel přes prohru pozitiva asistent trenéra Nového Strašecí Jan Mrázek.

Už byla řeč o slabší formě Poříčí, které zakončilo trojboj s týmy ze spodu tabulky na place Hvozdnice a po zásluze tady prohrálo 1:3. Domácí přitom nemohli nasadit tahouna Třešňáka, což jim ale podle trenéra Poříčí Pavla Šimáčka paradoxně pomohlo. „Vynechali střed hřiště, hráli jen na dobrou obranu a rychlé jednoduché brejky. S těmi jsme si neporadili,“ mračil se Šimáček, jemuž se nelíbily hlavně chabé návraty do obrany. Vše dovršil vlastní gól v úvodu, kdy jeden bránící obránce nastřelil nechtěně druhého. Hosté se prosadili až za stavu 3:0, kdy z několika šancí dali jedinou branku. „Jsem z toho špatný ještě teď,“ ulevil si Šimáček.

Podobně jako Hvozdnice překvapil také další tým z Prahy-západ – dosud předposlední Kosoř. Ta si doma vyšlápla na donedávna vedoucí Dobrovici a porazila ji 3:2 i díky dvěma brankám Jakuba Slunéčka, jenž v Dobrovici hrával chvíli třetí ligu. Slunéčko se prosadil dvakrát za stavu 1:1, hosté už jen snížili. Pak dva jejich hráči dostali od navrátilce do přeboru – rozhodčího  Dana Asníka – druhou žlutou a na obrat mohli zapomenout.

Ani druhý tým z Boleslavska neuspěl, navíc také Kosmonosy přišly ve Velimi o vyloučeného borce. Byl jím ve druhém poločase střelec minulého kola Böhm. Velim předvedla, že doma je silná. V úvodu byli sice lepší hosté, ale skóroval velimský kanonýr Jan Jícha. Po obrátce jeho tým zvýšil, a když se v 75. minutě nechal vyloučit zmíněný Böhm, spadly akcie Kosmonos hodně nízko. I tak ale v závěru snížily, pak ale neuhlídaly brejk a domácí uklidnil dobrým zakončením Jansta – 3:1.  „Doma jsme dokázali zdolat dalšího soupeře ze špičky tabulky a to není špatné,“ pochvaloval si Zdeněk Šmejkal.

Překvapení se neudálo ve Hřebči, kde v derby Kladenska domácí poměrně v klidu přehráli Tuchlovice 2:0 dvěma trefami kanonýrka Miroslava Nováka. Obě strany se ale shodly na tom, že zápas moc kvality nepobral, na vině byl silný vítr. Každopádně Hřebeč po marném začátku zabrala a vyhrála už popáté v řadě, když v téhle sérii připsala na účet 14 bodů.

Snímek ukazuje radost poděbradského brankáře Václavíka po jeho vyrovnání do sítě lhoty. Autor: Nymburský deník, Markéta Stiborová