Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Hřebeč se raduje, na úkor rivala jde do čela I. A třídy

03.10.2017 | rubrika: Komise rozhodčích
Hřebeč se raduje, na úkor rivala jde do čela I. A třídy

Nemilosrdný souboj o čelo tabulky I. třídy svedly o víkendy dva týmy, které od sebe dělí pár kilometrů a město Kladno. SK Hřebeč přivítal na svém stadionku Baník Libušín a připravil mu první prohru v sezoně. A také ho sesadil z pomyslného trůnu. Prozatím.

Hřebeč byla v utkání nebezpečnější a protivníka, který dosud bral jen tříbodové výhry a většině soků nadělil pořádný debakl, do mnoha nebezpečných situací nepustila.

Pomohly jí také vlastní góly soupeře. První si dal už v úvodu po centru Sedláčka stoper Portužák, druhý před poločasem Abrham. Byla to téměř shodná situace po centru Sedláčka ze strany, jen Portužák hlavičkoval osamoceně, zatímco Abrham spíše tečoval zřejmě už tak gólovou hlavu Pinkase.

Fotbal měl velký náboj prakticky po celých devadesát minut. Libušín doplatil na koncovku, protože jednu jasnou šanci si za stavu 1:0 vytvořil, ale kanonýr Sejtarija k jedenácti dosud nastříleným gólům další nepřidal. Místo toho Baník po chvíli inkasoval druhý vlastní gól a po obrátce přes vší snahu s výsledkem nic neudělal.

Naopak si pořádně zavařil, protože chvíli poté, co Kolařík zvýšil na 3:0 (81.), se frustrovaný brankář Cipra vydal přes tři čtvrtě hřiště mstít zákrok na kamaráda Abrhama a dostal červenou kartu.

I v deseti sice Libušín snížil krásnou ranou Obradoviče (9 gól v sezoně), ale to už běžela poslední minuta a výsledek se tak měnil jen kosmeticky.

Většina z tří stovek diváků tak odcházela ze hřiště spokojena vyjma těch, kteří dorazili s Libušínem – obec dokonce na své náklady vybavila do Hřebče autobus.

„Soupeře už dobře známe, hráli jsme proti němu dva roky v I. B třídě, proto jsme se rozhodli, že ho necháme hrát a budeme trpěliví. Ukázali jsme, že doma hrát umíme, vždyť jsme tady snad dva roky neprohráli. Byl to jistě nejlepší výkon sezony,“ těšilo šéfa klubu Štěpána Sádeckého, který tentokrát při neúčasti Adama Kindla tým i vedl.

Hostující Milan Sedlák pro Kladenský deník přiznal, že soupeř byl dobře připraven a nedovolil Libušínu jeho kombinační hru. „Vyhovuje nám spíš širší hřiště, rozdávat balony do křídel. Tady jsme se k tomu nedostali a byl to hlavní důvod toho, že byl soupeř úspěšný,“ mínil Milan Sedlák a litoval také vyloučení Cipry, po němž musel duel dochytat stoper Portužák.

Do čela tabulky se tedy dostala Hřebeč, ale vede pouze o bod před Libušínem. Na tři body se prvnímu místu přiblížil také kvalitní celek Podlesí, blízko čelu jsou také Vestec, Tochovice a pořád i Votice. „Tabulka je ohromně vyrovnaná, z deseti nejlepších mužstev může každé porazit každého. Je to i o štěstí a jak se na utkání vyspíte. Do konce je ale ještě moc kol,“ mávl rukou trenér Podlesí Josef Blažek, jehož je nyní kompletní a soupeře rovněž drtí.

FOTO: Hřebeč (v pruhovaném) derby s Libušínem zvládla. Autor: Miroslava Hejduková

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU