Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresXL toneryXLZidleHondlEG advisorsczClavinCzech Sport Travel
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoITTecJapstenChětěbořAuto DvořákKralicek etiketyNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Horky a Libušín. Nováčci se rozjeli ve velkém stylu

30.8.2017 | rubrika: Komise rozhodčích
Horky a Libušín. Nováčci se rozjeli ve velkém stylu

Horky nad Jizerou a Libušín. Dva kluby z úplně opačných konců Středočeského kraje vlétly do podzimní části soutěží sice jako nováčci, ale na výsledcích to nepoznáte. Spíš byste tipovali, že jde o vyzrálé týmy, které jdou do sezony s jasným cílem hrát na špici tabulky.

Horky mají devět bodů a nejen, že jasně přehráli Nové Strašecí, ony uspěly i na půdě silné Libiše a se Slaným, které rovněž disponuje kvalitou. "Jsme rozjetí, vítězná vlna z A třídy se nezastavila ani přes letní přípravu," těší kouče Aleše Kohouta, podle něhož se týmu daří a hráči sami jsou s hrou spokojení. "Je tam parta, bez které to nejde. Když budou dál takhle táhnout, bude těžké nás překonat,“ věří si Kohout.

Nováčka posílila v létě kvalita. Vrátil se střelec Nádeníček (by´t dal zatím jediný gól z penalty) a dorazil ještě benátecký Klain, vracející se k fotbalu po zranění. "Další pokračování zvažuje Radek Šimek. Přál bych si, aby zůstal a nemusel jsem se na lavičce pořád v 45 letech rozcvičovat já," usmívá se Aleš Kohout.

Mančaft podle něj zdobí zarputilost i ochota táhnout na hřišti za jeden provaz. "Navíc máme výborné fotbalisty, kteří si na hřišti vyhoví. Pak už je to jen o tom, jestli promění šance,“ dodává šéf horecké lavičky.

Baník Libušín hrál ještě před třemi roky okresní přebor Kladenska. Tým z hornické obce kousek od Kladna předváděl na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století dobré výkony, ale pak se spíš plácal po okresních soutěžích. Až s nástupem předsedy Petra Bartoše se mělo vše obrátit v dobré. Nejdřív postup do I. B třídy a po dvou letech i do I. A třídy – po 33 letech!

Libušínští postoupili až jako druzí za Hřebčí, jenže soutěž zahájili neuvěřitelně. Vysokým rozdílem vyhráli oba domácí duely na velkém hřišti a uspěli také v Jílovém. I tam je velký plac, a tak se teď spíš čeká, jak si dobře složeným celek Baníku povede na hřištích menších.

Zatím ale panuje v kabině euforie. Naposledy to odnesl Zavidov, jemuž tým kouče Milana Sedláka nasázel šest branek a nedostal žádnou. Má skóre 14:2, devět bodů a vede po třech kolech tabulku skupiny A. „Se Zavidovem mě hráči potěšili i výkonem, a to se ode mne moc často s pochvalou nesetkají. Hráli moc pěkně, přesto si myslím, že zápasy, které nás opravdu prověří, teprve přijdou. Myslím, že hned teď v Podlesí,“ vyhlíží Bartoš věci budoucí.

Tým má ale poskládaný skutečně dobře. Už dlouho v něm působí Srb Obradovič a Bosňan Sejtaria, oba hladoví střelci, kteří shodně proti Zavidovu nasázeli po hattricku.

K tomu se evidentně činí svými kontakty tvořivý Tomáš Abrham. Dřív hráč Tatran Rakovník pomohl s příchody dalších někdejších tatranských borců jako Houška nebo brankář Cipra, i díky jeho snaze přišel v létě z Vraného Fujdiar a také střelec Havrda. „Povedlo se to slušně doplnit,“ shodující se Abrham s Bartošem.

Jaká bude ale skutečná výkonnost Libušína, na to si budeme muset pár kol počkat.

Pravá prověrka teprve přijde.

Foto je ze zápasu Horek s Libiší, autor: fchorky.cz

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU