Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresXL toneryXLZidleHondlEG advisorsczClavinCzech Sport Travel
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoITTecJapstenChětěbořAuto DvořákKralicek etiketyNárodní dům na Vinohradech

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Horké poslední minuty na třech stadionech

03.4.2018 | rubrika: Komise rozhodčích

Lídr krajského přeboru z Horek stál na pokraji druhé ztráty v řadě, ale nakonec ho vysvobodil hattrick hlavního šutéra Nádeníčka. Žhavé uhlíky emocí a góly v poslední minutě pršely při dvou záchranářských soubojích na Nymbursku a také v Nespekách.

Horky hostily Beroun a zprvu jejich výkon navazoval na propadák v Novém Strašecí. Skoro hodinu se nic nedělo, velkou šanci měl dokonce i hostující Beroun sázející hlavně na pevnou obranu. Nakonec ale Nádeníček parádně trefil hlavou přesný centr, rozkurážil se a dalšími dvěma přesnými ranami určil nakonec jasnou výhru favorita 3:0.

Na lídra ale dál dotírá na jaře stoprocentní Poříčí. Teď mělo nejtěžšího protivníka, perfektně organizovaný soubor Klíčan. Ty v 74. minutě vyrovnaly Musilem na 1:1, a protože domácí už neměli na place jarního superkanonýra Trpišovského (8 gólů ve třech zápasech), zdálo se, že dojde na penalty. Proti byla dvojice hráčů s podobnými jmény. Bohata vnikl do vápna a čerstvě vystřídaný Balata zavěsil. „Každopádně byly Klíčany jasně nejtěžším protivníkem jara,“ měl jasno kouč Poříčí Pavel Šimáček.

Jeho tým má na druhé pozici už čtyřbodový náskok na Libiš, jíž se moc nevede a padla v Kutné Hoře 0:2. Sparta také nezačala jaro dobře, ale výkony ve Slaném a Lhotě už snesly měřítka a teď byl ještě razantně lepší. Týmu pomohly poměrně rychlé zásahy Piskače a Kulhánka, vzadu pak bojovností udržel nulu. Velký rozdíl byl v soupiskách týmů: domácí byli konečně téměř kompletní, hostům scházelo pět opor v čele se Šenkeříkem.

Do boje o čelo se vrátili fotbalisté Lhoty. Její kvalitní kádr po porážce v Poříčanech zabral, v dohrávce přemohl Kutnou Horu 3:0 a v neděli si užil i úspěšné Velikonoce, když v derby přehrál Slaný 2:1. Lhota na Slaný doma umí, ale vidět to bylo spíš do poločasu, kdy dala dvě branky. Po obrátce to kopalo lépe hostům, Galbavý snížil, ale na vyrovnání tým koučů Nového a Pazdery nedosáhl, přestože zmínění pánové udělali v poločase v kabině prý pořádnou divočinu.

Hodně důležitý byl v boji o záchranu zápas v Semicích, kam přijelo jasnou výhrou nad Horkami posílené Nové Strašecí. Po trefách Erby a Palka dvakrát vedlo, ale o tříbodový zisk nakonec přišlo, když po půlhodinovém oslabení (červená pro Pařízka) inkasovalo v poslední minutě z kopačky Novotného. Strašecí ale zvládlo penaltový rozstřel a přece jen se v tabulce trochu uklidnilo, byť ne mnoho. Semice zůstaly poslední.

Jestli byl duel v Semicích důležitý, pak úplně stejné to bylo na jiném místě nymburského okresu – v Poříčanech. Sem přispěchaly pořád hodně ohrožené Rejšice a sehrály zápas vlastně hodně podobný tomu semickému. Hosté také dvakrát vedli a také o výhru přišli v nastaveném čase. To se radoval Ondřej Puk z gólu na 2:2. Přesto hosté šli do rozstřelu s chladnými hlavami a vyhráli ho 6:5. „Bod však bereme jako vítězství,“ přiznal poříčanský předseda Václav Kupr, jehož klub na jaře ještě neprohrál.

Dramatický závěr viděli ještě diváci v Nespekách. Na jejich hřišti držela tentokrát dobře organizovaná Hvozdnice stav 0:0 až do koncovky. Dokonce měla i větší šance, jenže i mistr tesař se někdy utne a elitní snajpr Mráz zazdil hned dvě tutovky. V 87. minutě přišel trest. Rozhodčí Remenec odpískal po zákroku na Večeřu pokutový kop - k obrovské nelibosti hostů. Při absenci Mikolandy se k realizaci postavil Martin Burian a rozhodl.

Jasno bylo naopak v duelu na Spartaku Příbram. Ten už se v soutěži jasně zabydlel a v sobotu dopoledne to pocítily Tuchlovice, které tady vyfasovaly rychtu 5:1. První gól vstřelil Bábíček už ve 2. minutě, za malou chvíli se prosadil ještě Morav. Nicméně debakl se z výsledku stal až v závěru, kdy hosté moc otevřeli hledí a dvakrát inkasovali. „Na hráčích bylo vidět velké nabuzení už den před zápasem na tréninku,“ pochvaloval si vynikající výkon svých svěřenců trenér Spartaku Marek Zárybnický.