Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na Vinohradech
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL tonery4goalsJapstenStreampunkKralicek etikety

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Hektický závěr I. A třídy odnesl mladý tým Kunic

19.6.2017 | rubrika: Komise rozhodčích
Hektický závěr I. A třídy odnesl mladý tým Kunic

Je dobojováno, míče uklizeny, žluté i červené karty nějaký ten týden zůstanou zastrčeny v kapsách rozhodčích. Další ročník krajských fotbalových soutěží v neděli večer skončil.

Na mnoha stadionech už to byla je pouťovka, jak se říká. Obránci už nebyli tak důslední, útočníci chodili sami na branku mnohem častěji než v sezoně. Hrálo se pro pohodu, žízeň a trochu pohybu před dovolenými.

Na pár stadionech ve středních Čechách ale šlo přece jen do tuhého. V krajském přeboru přesně na čtyřech, kde ještě kvartet týmů bojoval o to, jak se vyhnout sestupovému Černému petrovi. Nakonec ho dostaly nejhůř postavené týmy Jíloviště, které se zachraňovalo po několikáté v řadě, a Mnichova Hradiště, které jako jediné svůj poslední duel s Rejšicemi nezvládlo a padlo po rozstřelu.

Jílovišti vydřená výhra v nastaveném čase nad notně oslabenou jarní štikou SK Rakovník nepomohla, tři body totiž získaly i celky Berouna (pohodová výhra nad Novým Strašecím) a Lhoty. Ta byla jarním šokem, protože po hodně slabounském podzimu se tým, ač téměř bez posil, vydrápal na čtrnáctou pozici a zachránil se.  V závěru vyhrál osmkrát v řadě, poslední triumf si připsal po výsledku 4:2 s Hvozdnicí. Ta v poločase vedla 1:0 a pak díky aktivnímu Hniličkovi ještě vyrovnala na 2:2. Následně však skórovali Žahour s Kudelou mladším a záchrana Lhoty – jakkoliv nečekaná a hojně komentovaná byla na světě. „Hlavně kolem starších hráčů se tady utvořilo výborné jádro, ale i tak se musí ve Lhotě leccos změnit. Hlavně začít pravidelně trénovat a nepodcenit už podzim. Krajský přebor je totiž velice kvalitní soutěž,“ řekl Deníku Zdeněk Kudela, zkušený manažer z první ligy, který v zimě Lhotu převzal i kvůli tomu, že tady působí jeho syn Matyáš. A v záchranu původně vůbec s devíti body na kontě nedoufal.

Také v I. A třídě došlo k velkým bitvám na dálku. Postup, o němž rozhodl asi už v předešlém souboji s druhým Podlesím, si nakonec uhlídal Spartak Příbram, když doma přehrál kvalitní Všenory 2:0. Druhý gól dal sice Suchý až v 90. minutě z pokutového kopu, ale nutno dodat, že Spartaku stačil i jediný bodík. „Jsem pamětníkem Spartaku, takže mohu říci, že nepamatuji v jeho dávné historii tak báječnou jarní jízdu. Svěřenci Marka a Petra Zárybnických a Mirka Zúbka a také vedoucího mužstva Martina Dostálka naordinovali hráčům jarní scénář za body takovým způsobem, že hráči zakolísali na jaře pouze v jediném zápase ve Voticích. Dalších čtrnáct jich vyhráli,“ rozplýval se na stránkách klubu sekretář Josef Bacík.

Podlesí se rozparádilo mnohem víc a Jedomělicím, které s předstihem oznámily, že v I. A třídě končí (jdou o soutěž níže), nasázelo příděl 11:0! Pětkrát skóroval kanonýr Miroslav Slepička a i díky tomu někdejší reprezentant o jedinou trefu předstihl v boji o krále střelců černolického Šultese (35 resp. 34 gólů).  

Ve skupině B už měly dávno jasný postup Horky na Jizerou. I tady mají tahouna z první ligy a Radek Mynář v posledním kole ukázal hattrickem do sítě Poděbrad, že má pořád vysokou kvalitu. 

Na spodu tabulky to vypadalo, že se zachrání Kunice na úkor Sázavy, která přišla o devět bodů za neuhrazené dluhy. Kunicím stačila jakákoliv výhra nad Záryby, nebo uspět aspoň v penaltém rozstřelu. Mladému týmu se to nepovedlo, dva body odvezli hosté. A radost měla Sázava jasně dominující v Dobrovici.

A ještě gratulace týmům, které si zajistily právo na postup do I. A třídy: k už dříve jasným Hřebči, Klům, Tuchorazi se připojily ve skupině D Vyšehořovice, jejichž soupeř Jílové ani nezvládl duel v Uhlířských Janovicích, a také Tochovice ve skupině E. Ty s přehledem odrazily nápor Kosoře jasnou výhrou v Petrovicích.

Postoupí také nejlepší celek na druhém místě, tím je Lysá nad Labem ve skupině C. Další se uvidí až v nadcházejících týdnech.

FOTO: Fotbalisté Tuchorazi slavili postup do I. A třídy už před týdnem, prohra s Českým Brodem B je nemusela mrzet.

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU