Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresXL toneryXLZidleHondlEG advisorsczClavinCzech Sport Travel
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoITTecJapstenChětěbořAuto DvořákKralicek etiketyNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Hektický závěr I. A třídy odnesl mladý tým Kunic

19.6.2017 | rubrika: Komise rozhodčích
Hektický závěr I. A třídy odnesl mladý tým Kunic

Je dobojováno, míče uklizeny, žluté i červené karty nějaký ten týden zůstanou zastrčeny v kapsách rozhodčích. Další ročník krajských fotbalových soutěží v neděli večer skončil.

Na mnoha stadionech už to byla je pouťovka, jak se říká. Obránci už nebyli tak důslední, útočníci chodili sami na branku mnohem častěji než v sezoně. Hrálo se pro pohodu, žízeň a trochu pohybu před dovolenými.

Na pár stadionech ve středních Čechách ale šlo přece jen do tuhého. V krajském přeboru přesně na čtyřech, kde ještě kvartet týmů bojoval o to, jak se vyhnout sestupovému Černému petrovi. Nakonec ho dostaly nejhůř postavené týmy Jíloviště, které se zachraňovalo po několikáté v řadě, a Mnichova Hradiště, které jako jediné svůj poslední duel s Rejšicemi nezvládlo a padlo po rozstřelu.

Jílovišti vydřená výhra v nastaveném čase nad notně oslabenou jarní štikou SK Rakovník nepomohla, tři body totiž získaly i celky Berouna (pohodová výhra nad Novým Strašecím) a Lhoty. Ta byla jarním šokem, protože po hodně slabounském podzimu se tým, ač téměř bez posil, vydrápal na čtrnáctou pozici a zachránil se.  V závěru vyhrál osmkrát v řadě, poslední triumf si připsal po výsledku 4:2 s Hvozdnicí. Ta v poločase vedla 1:0 a pak díky aktivnímu Hniličkovi ještě vyrovnala na 2:2. Následně však skórovali Žahour s Kudelou mladším a záchrana Lhoty – jakkoliv nečekaná a hojně komentovaná byla na světě. „Hlavně kolem starších hráčů se tady utvořilo výborné jádro, ale i tak se musí ve Lhotě leccos změnit. Hlavně začít pravidelně trénovat a nepodcenit už podzim. Krajský přebor je totiž velice kvalitní soutěž,“ řekl Deníku Zdeněk Kudela, zkušený manažer z první ligy, který v zimě Lhotu převzal i kvůli tomu, že tady působí jeho syn Matyáš. A v záchranu původně vůbec s devíti body na kontě nedoufal.

Také v I. A třídě došlo k velkým bitvám na dálku. Postup, o němž rozhodl asi už v předešlém souboji s druhým Podlesím, si nakonec uhlídal Spartak Příbram, když doma přehrál kvalitní Všenory 2:0. Druhý gól dal sice Suchý až v 90. minutě z pokutového kopu, ale nutno dodat, že Spartaku stačil i jediný bodík. „Jsem pamětníkem Spartaku, takže mohu říci, že nepamatuji v jeho dávné historii tak báječnou jarní jízdu. Svěřenci Marka a Petra Zárybnických a Mirka Zúbka a také vedoucího mužstva Martina Dostálka naordinovali hráčům jarní scénář za body takovým způsobem, že hráči zakolísali na jaře pouze v jediném zápase ve Voticích. Dalších čtrnáct jich vyhráli,“ rozplýval se na stránkách klubu sekretář Josef Bacík.

Podlesí se rozparádilo mnohem víc a Jedomělicím, které s předstihem oznámily, že v I. A třídě končí (jdou o soutěž níže), nasázelo příděl 11:0! Pětkrát skóroval kanonýr Miroslav Slepička a i díky tomu někdejší reprezentant o jedinou trefu předstihl v boji o krále střelců černolického Šultese (35 resp. 34 gólů).  

Ve skupině B už měly dávno jasný postup Horky na Jizerou. I tady mají tahouna z první ligy a Radek Mynář v posledním kole ukázal hattrickem do sítě Poděbrad, že má pořád vysokou kvalitu. 

Na spodu tabulky to vypadalo, že se zachrání Kunice na úkor Sázavy, která přišla o devět bodů za neuhrazené dluhy. Kunicím stačila jakákoliv výhra nad Záryby, nebo uspět aspoň v penaltém rozstřelu. Mladému týmu se to nepovedlo, dva body odvezli hosté. A radost měla Sázava jasně dominující v Dobrovici.

A ještě gratulace týmům, které si zajistily právo na postup do I. A třídy: k už dříve jasným Hřebči, Klům, Tuchorazi se připojily ve skupině D Vyšehořovice, jejichž soupeř Jílové ani nezvládl duel v Uhlířských Janovicích, a také Tochovice ve skupině E. Ty s přehledem odrazily nápor Kosoře jasnou výhrou v Petrovicích.

Postoupí také nejlepší celek na druhém místě, tím je Lysá nad Labem ve skupině C. Další se uvidí až v nadcházejících týdnech.

FOTO: Fotbalisté Tuchorazi slavili postup do I. A třídy už před týdnem, prohra s Českým Brodem B je nemusela mrzet.

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU