Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Fotbal na jedné lodi podpořila řada velkých person

22.4.2020 | rubrika: Komise rozhodčích
Fotbal na jedné lodi podpořila řada velkých person

Už před měsícem rozjela parta fotbalistů ze středních Čech projekt Fotbal na jedné lodi. Cíl byl jednoduchý: v době vyhlášení nouzového stavu kvůli nemoci COVID-19 zkusil pro fotbalisty nejširšího spektra vymyslet takovou náplň domácí přípravy, aby je bavila, částečně připravila na nové tréninky a zápasy a hlavně, dala aspoň částečně zapomenout na nemožnost věnovat se svému největšímu koníčku, tedy fotbalu. To vše za aktivní účasti známých fotbalových jmen, ať už trenérských, hráčských či rozhodcovských.

„Naše vize byla  oslovit renomované trenéry, hráče a rozhodčí, aby vytvořili individuální tréninkový plán, který je možné využít v prostředí domova a je splnitelný pro fotbalisty na výkonnostní úrovni,“ přiblížil předseda kladenského svazu a prvoligový rozhodčí v jedné osobě Petr Blažej.

Byl jedním z těch, kteří stáli u zrodu projektu, který hodlal využít zejména sociálních sítí, kde oslovení a ochotní fotbalisté předváděli a předvádějí cvičení, s nimiž mají dobré zkušenosti.

Jedním z vůbec prvních byl trenér moderního střihu Adrian Guľa, jemuž se povedlo v zimní pauze oživit plzeňskou Viktorku. A pokračovali další.

Namátkou Jiří Saňák ze Sparty, David Holoubek (aktuálně Ružomberok), bývalý skvělý útočník a perfektní bavič Petr Švancara, reprezentanti ČR Alex Král, Ondřej Čelůstka, Tomáš Necid či nejlepší fotbalový komentátor v zemi Jaromír Bosák nebo další bavič - tentokrát profesionální Jakub Kohák. Brankářské řemeslo zase pomáhají zlepšovat členové brankářské školy Matúše Moťovského (spolupracuje se Středočeským krajským fotbalovým svazem), prvoligoví gólmani Patrik Le Giang z Bohemians a Filip Nguyen z Liberce. Z rozhodčích zase prvoligoví Pavel Franěk, Karel Hrubeš Pavel Orel nebo Lucie Ratajová. A mnoho jiných osobností.

K realizaci dobrého nápadu přispěla momentální situace, která pořád ještě nedovoluje amatérským sportovcům pravidelnou kolektivní přípravu. „Chtěli bychom docílit toho, aby si sportovci z různých úrovní fotbalu a koutů republiky dokázali vzájemně sdílet své vědomosti a pomohli tak tomu, aby se v nelehkém období udrželi v psychické a fyzické kondici pro následný výkon jejich funkce, až toto období skončí,“ píše se na oficiálních stránkách projektu fotbalnajednelodi.cz.

Nechybí tam ani poděkování všem osobnostem, které se na projektu podílejí a podílet budou. „Doufali jsme, že nápad bude přínosný pro celý český fotbal a osloví hráče po celé zemi. A že by  mohl pomoci při náboru nových rozhodčích, jichž je zejména na okresních úrovni nedostatek. Snad se to povede,“ doufá Petr Blažej, který chystá i jedno překvapení.

 

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU