Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Favorité se za body lopotili, někteří ani nedolopotili

16.10.2018 | rubrika: Komise rozhodčích

Obrovská překvapení nabídlo desáté kolo krajského přeboru. Jak už to bývá, když zaváhá jeden tým z čela, obvykle ho následuje i jeho velký soupeř. Z čela teď zaváhaly nejprve Slaný a po něm Vykáň, Kutná Hora i Lhota.

Z elitních celků zabodovaly naplno jen Poříčany, které vyhrály v Libušíně 1:0. Zápas bohužel skončil velkou nepříjemností, když rozhodčího Hrona fyzicky napadl domácí brankář Cipra. Hráči Baníku po rozhodnutích hlavního arbitra i jeho asistentů několikrát silně protestovali a vše vyvrcholilo zmíněným napadení, kdy Cipra nejprve hodil po Hronovi rukavice a pak do něj strčil. Čeká ho tak trest. Jaký, to se teprve uvidí, bohužel zápas nebyl natočen na video.

Další zápasy už tak hektické nebyly, i když v nich došlo na překvapení. Už ve čtvrteční dohrávce předvedlo Poříčí, že přes špatné postavení v tabulce se i s ním pořád musí počítat. Doma zdolalo Slaný 2:1, když utkání rozhodl technik Rejhon parádně kopnutým trestným kopem. Další duel hraje Poříčí až v úterý večer se Hřebčí, zatímco Slánští brzy po porážce nastoupili v sobotu na hřišti Hvozdnice. V první půli se oběma celkům nedařilo, ale ve druhém hosté po trenérském „kartáči“ notně přidali a vyhráli 5:1. U důležitých branek asistoval Vimr, poslední dvě pak vstřelil při krátkém pobytu na hřišti Žahour, jehož trenéři vytáhli z B týmu. „Po nekovatelném fotbalu z první půle jakoby po přestávce za Slaný nastoupilo jiné mužstvo, které pak předvádělo parádní fotbal, korunovaný pěknými brankami,“ těšilo domácího vedoucího mužstva Milana Šúra.

Jedno z největších překvapení kola obstaraly Nespeky, které doma zdolaly Vykáň  2:1. Hosté byli přitom zejména v úvodu zápasu jasně lepší, jenže pokazili většinu supermožností. Jediný gól dal Dalekorej, ale na ten domácí z jediné šance do pauzy odpověděli. Druhá půle už byla vyrovnanější a vše spělo k remíze, když hosté v závěru hrubě chybovali, brankář musel faulovat Peštu a Burian z penalty odšpuntoval domácí euforii. „Za prohru si můžeme sami, naší nekvalitou v koncovce jsme přenechali tři body domácím,“ ulevil si vykáňský Lukáš Šedivý na stránkách Nymburského deníku.

Nespecký trenér Jaroslav Tesař pro klubový web prohlásil, že hráli proti nejkvalitnějšímu týmu v soutěži s v podstatě divizní silou. „Začátek byl šílený, tam jsme přežili klinickou smrt. Ale přeskupili jsme řady, začali hrát trochu jinak a začali být lepší. Druhá půle už byla vyrovnaná a v závěru se štěstěna přiklonila na naší stranu,“ těšilo ho.

Nespeky opět ukázaly, jak kvalitní mají obranu (nejlepší v soutěži, dostaly jen sedm branek), nicméně to samé předvedla také Velim  proti lídrovi soutěže – Lhotě. Bránila z bloku, soupeře nepouštěla do jasných tutovek a sama šla po přestávce do vedení, když standardku zakončil ex-ligový Lukáš Hartig.

Lhota vyrovnala v závěru po perfektním trestňáku Hájka, takže domácí, byť poté zvládli penaltový rozstřel, nebyli tak nadšení. „Před zápasem bychom dva body brali, ale po něm převládlo velké zklamání, byli jsme blízko třem bodům. Gól jsme dostali zase po výstavní trefě, my si smůlu asi nevybereme,“ kroutil hlavou trenér Vladimír Malinovský, zatímco jeho protivník Jiří Kabyl byl rád, že mužstvo neodjelo s prázdnou a zůstalo v čele tabulky. „Velim ukázala, že není tak slabá, my se navíc potýkali s určitými absencemi. Soupeř dobře bránil a vyrážel k brejkům, navíc se mu povedlo dát první gól, to pro nás byla špatné. I proto bod beru,“ řekl Jiří Kabyl.

Nový strašákem pro soupeře jsou Klíčany. Zkraje soutěže marné v koncovce, ale po příchodu Jiřího Jeslínka najednou všechno funguje až dokonale. Třináct gólů ve dvou zápasech je toho jasným důkazem a hlavně: Klíčany zvládly i druhý pro sebe klíčový souboj s také ohroženými Poděbrady. Vyhrály 6:2, Jeslínek dal další dvě branky a jeho tým poskočil už na třináctou příčku právě před svého soka.

U dalších dvou soupeřů je třeba věnovat péči jejich obrovským zbraním: u Tuchlovic jsou to závěry zápasů, u Kutné Hory střelec Kacafírek. Na toho poslal trenér Tuchlovic Martin Hřídel honicího psa, stopera Pudila a tomuhle zarputilci se povedlo kuthonorský kolos konečně zastavit. Kacafírek neskóroval poprvé po šesti utkáních od příchodu do Sparty, dokonce zahodil i pokutový kop, ale dlouho mu to nevadilo. Hora totiž vedla díky Francovi až do poslední minuty 1:0, jenže jak už bylo řečeno, Tuchlovičtí mají skvělé koncovky a Tirol to v závěru potvrdil vyrovnáním.

Tým trenéra Radka Kulhánka přesto moc nesmutnil, protože jeho tým zvládl bezchybně penalty a odvezl si bod navíc. „Ztráta to je, ale koukáme dopředu, protože nás čekají mužstva z první osmičky, Libušín, Nespeky, Vykáň a Poříčany. Tyto zápasy už budou o něčem jiném,“ je jasné Kulhánkovi.