Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Dobojováno. Kraji pomohly divizní záchrany

19.6.2018 | rubrika: Komise rozhodčích
Dobojováno. Kraji pomohly divizní záchrany

Poslední gól, poslední penaltový rozstřel a poslední hvizd rozhodčího Nepovíma. Na stadionu v Kondraci na Benešovsku se v neděli večer uzavřel další ročník krajských fotbalových soutěží.

V Kondraci se jediném nedělním podvečerním duelu zavřela další etala soutěží vedených Středočeským krajským fotbalovým svazem. O nic důležitého tady už nešlo, přesto to bylo zajímavé utkání s poutavou tečkou. Domácí Josef Linhart v závěrečných vteřinýách obral svým gólem sice poslední, ale přesto bojující Maršovice o poslední výhru před pádem do okresního přeboru. A penaty Kondrac zvládla také.   

Vše důležité se ale v kraji událo už předtím, i když postupový guláš se pořád ještě na horké plotýnce všemožných jednání přihřívá.

Už dávno bylo jasné, že z ČFL letos žádný Středočech nepostoupí, byť Zápy by ze třetího místa zájem měly. Proti je FAČR, nebyly podány nutné náležitosti. Soutěž naopak opouští Nymburk, po jediném roce a se závěrečnou kaňkou v podobě debaklu 0:10 na půdě první Chrudimi. Rozdíl mezi prvním a posledním byl opravdu patrný.

I v divizích bylo jasné dlouho dopředu, že nejlepším středočeským týmem je Slovan Velvary. Tým z malého městečka mezi Kralupy a Slaným za sebou nechal ve skupině B všechny kluby z velkých měst – Kladna, Českého Brodu, Loun, České Lípy i Chomutova, a poprvé v historii si zahraje Českou fotbalovou ligu. Z té by v příštím ročníku měl padnou jediný tým a Velvary už nyní zbrojí, aby nedopadly jako Nymburk.

V divizích zaujaly i další celky z centrální části české kotliny. Ve skupině A se na čtvrtém až šestém místě srovnali nováček z SK Rakovník, Hořovicko a pak Sedlčany – všichni pěkně na sedmačtyřiceti bodech.

Skupina B byla dlouho prakticky jen o Středočeších, za Velvary skončila také výborná Hostouň, v horní polovině tabulky se usadily hlavně doma bezvadný Český Brod, s nepřízní osudu statečně se peroucí Ostrá a podzimní štika Neratovice-Byškovice.

Zklamáním bylo Kladno a také Tatran Rakovník. Ten ale na jaře zabral a díky pomoci Ostré, která v posledním kole přehrála doma Českou Lípu, se tým ze Šamotky v divizi zachránil. Stejně jako Dobříš ve skupině A, díky tomu padalo z krajských soutěží méně mužstev.

Chybí ale ještě divizní skupina C. Domácí neporazitelnost si tady v závěru pokazil Kolín, a kdyby vozil body zvenku, mohl pomýšlet na lepší než čtvrtou pozici. Zbuzany jako nováček byly ještě o příčku lepší a jejich 67 branek (stejně jako Hostouň ve skupině B), to je odraz atraktivity hry, jakou tyhle celky předváděly.

To se dá říci i o Vykáni. Její hráči nastříleli za celý ročník 60 branek, to nedokázala mnohem lepší divizní mužstva, jenže obrana už tak pevná nebyla. A tak Vykáň se slavnými bratry Jarolímy po pěti postupech v řadě tentokrát narazila a spadla. Kam, o tom se teprve jedná, vedení musí vše důkladně zvážit.

Definitivní rozhodnutí chybí také u vítěze krajského přeboru z Poříčí nad Sázavou. Hlavně na jaře suverénní klub, který prohrál jediný zápas ve Lhotě, se do divize nehrne. Sází tady na pohodu při fotbale a dobrou partu. K výsledkům pomohli kvalitní hráči z Benešova, který měl na jaře v ČFL také silný kádr.

Horky naopak ke své řece Jizeře divizi chtěly hned a zaslouží si ji. Dlouho byly první, pak sice lehce na pár kol zaváhaly, ale nakonec se tým s několika odchovanci Mladé Boleslavi semkl a v pohodě uhrál postupové druhé místo.

Třetí Beroun čeká na definitivní rozhodnutí Poříčí nad Sázavou. Pokud by do divize nechtělo, může se těšit Beroun. Jeho mladé mužstvo sázelo i na svého velkého vůdce Marka Horela. Ten je v i jednačtyřiceti letech v parádní kondici, poctivě na hřišti pracuje a stal se jasně nejlepším střelcem všech krajských soutěží – dal neuvěřitelných 33 branek. Kdyby se vyhlašovala největší individualita všech středočeských soutěží, těžko by našel konkurenta.

Sestupují Rejšice a po letech také Semice, které tentokrát záchranářské boje nezvládly. Oddechly si v Poříčanech, tam byli odkázáni na úsúpěchy Dobříše a Tatranu Rakovník. Překopání celého kádru v zimě pomohlo.  

V A třídách si pokazily závěr Vyšehořovice, které po incidentu s rozhodčími utkání s Pšovkou Mělník dohrávaly soutěž hodně oslabené. A nejen, že klesly na druhé místo za konečně postupující Poděbrady, ale ztratily také možnost vyšvihnout se nahoru z druhé příčky. V té získal Libušín o šest bodů víc a raduje se z dodatečného postupu spolu s konkurenční Hřebčí. Oba nováčkové I. A třídy se totiž od začátku přetahovali o první pozici, aby jackpot trefila nakonec Hřebeč.

Sestup z I. A třídy neminul dva nejhorší týmy z obou skupin. V áčku se po letech loučí Zavidov, který hrál dlouhodobě slušně jen doma, ven jezdil celek od hradu Krakovec zbytečně. Padl i pouze jedenáctibodový Nový Knín, horší byla na body už jen Lužná v I. B třídě (6). Ve skupině B od počátku nestíhala dvojice Sázava – Uhlířské Janovice.

A I. B třída? Tam o sobě dala vědět Velká Dobrá z Kladenska, o soutěž výš se vrací po sedmi rocích. Navíc inkasovala za celou sezonu jen deset gólů, z toho dva v posledním kole. K tomu se žádný fotbalový tým Středočeského kraje ani nepřiblížil.

Postupová gratulace míří i do dalších klubů, letos báječného Dolního Bousova, do poslední chvíle tvrdě bojující Sokolče i Průhonic a také do Petrovic u Sedlčan, které si s Velkou Dobrou zajistily postup a návrat do vyšší soutěže už dříve.

Konečnou podobu soutěží poznáme až po krajském losovacím aktivu. Odehraje se 12. července od 16:00 hodin v Národním domě na Vinohradech. Losovacího aktivu jsou povinni účastnit se zástupci všech členských klubů, které podaly přihlášku družstva do soutěže. V případě neúčasti se oddíl vystavuje případnému postihu v souladu s disciplinárním řádem Fotbalové asociace ČR.

Snímek: Radost hráčů SK Hřebeč po postupu do krajského přeboru. Autor: Deník/ Bohumil Kučera

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Fortuna logo male zelene pozadi leve
Fortuna logo male zelene pozadi prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU