Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na VinohradechAMBY
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Čokoláda versus cukr 4:3. A do čela jdou Tochovice

16.9.2020 | rubrika: Komise rozhodčích
Čokoláda versus cukr 4:3. A do čela jdou Tochovice

Čelo Ondrášovka krajského přeboru se po týdnu zase změnilo. Jakoby první místo týmy pálilo. Uvidíme, jak si o víkendu poradí nový lídr z Tochovic. Pro něj jde o velký úspěch, nadějný tým plný mládí zahájil soutěž lépe než kdo čekal.

Tochovičtí zatím ztratili jediný bod ve Lhotě, tentokrát nedali šanci Kosoři a vyhráli 5:2. Hosté sahali po lepším výsledku, ale promarnili první poločas, kde soupeři darovali dvě branky vlastencem a zbytečnou penaltou. Tu proměnil ex-ligový Jendruščák, který po obrátce dal i zlomový gól na 3:1. Vedle mladíků se mu hodně daří. „Ale pozor, až ve druhém poločase jsme to byli my. A také poutáme každým podobným výsledkem stále větší pozornost soupeřů,“ varuje trenér Tochovic, jinak spokojený Marek Zárybnický.

Že jsou Tochovice první, na tom má zásluhu také Velim. Ta v duelu elitních celků soutěže porazila zaslouženě dosud první Dobrovici 4:3.

Zajímavostí zápasu byly hned dva přesné trestňáky Michálka v úvodní desetiminutovce. Oba skončily gólem! Velimi se pak hrálo lépe, hosté museli pořád dotahovat a v zápase měst, jimž cukr vládne – čokoláda vers. Cukr – vedení udržela. Hosté v závěru přišli o ex-ligového Tomáše Cigánka, který jen střídal, ale stihl červenou kartu. To je možná přibrzdilo při cestě za vyrovnávací trefou.

„Dobrovice má velmi kvalitní tým, který bude s největší pravděpodobností hrát o postup, takže jsem rád, že se nám podařilo zvítězit. Fotbal se musel líbit i divákům,“ uvedl pro Deník trenér Velimi Zdeněk Šmejkal.

Do přeboru dál zasahuje koronavirus. Zápas Poděbrady – Vlašim B musel být kvůli karanténě hostů odložen a karanténa se projevila rovněž na výsledku duelu Klíčany – Tuchlovice 12:1! Domácí neměli se soupeřem, který čtrnáct dnů netrénoval, slitování a hráli skvěle. Mohli dát i víc než dvanáct branek, tak byla defenziva hostů marná.

Vedení klubu pak hned zareagovalo a den po utkání odvolalo trenéra Ivana Nováka. Nahradí ho bývalý prvoligový fotbalista Střížkova nebo Kladna Lukáš Hajník (foto), který v Tuchlovicích hrával a pak pomáhal jako asistent kouče. „Za karanténu se nebudeme schovávat, to by bylo po takovém výsledku zbabělé. Každopádně musíme zapracovat na psychice hráčů, přehodit výhybku a vydat se jiným směrem. Vrátit se k poctivosti, dřině, pevné obraně,“ hlásí změny, která umí aplikovat do týmu okamžitě.

Po špatném začátku se chytila Hřebeč, už pár kol hraje moc dobře. Tentokrát porazila Nespeky, i když manažer Štěpán Sádecký přiznal, že výkon zase tak dobrý nebyl. Navíc ho naštvalo vážné zranění útočníka Lukiče, zatím nejvýraznější letní posily, která dávala pravidelně góly a jeden vstřelila i Nespekům. Ty ve Hřebči dvakrát bleskově vyrovnaly šikovným Fimbou a Večerou, ale pak neuhlídaly sklepnutý balon na Faktora a ten rozhodl. „Výhru mi ale hodně kalí to zranění Lukiče,“ mračil se Sádecký.

Veselo bylo naopak v Poříčí nad Sázavou. To po třech prohrách zabralo i díky trenérské posile a v duelu tradičních účastníků přeboru porazila Lhotu 5:1. A o jaké že to posile je řeč? O Petru Lacinovi, dlouholetý manažer klubu se totiž rozhodl dát týmu impuls a zabralo to. Trenér Pavel Šimáček však v klubu neskončil, dál vede tréninky. „Já budu koučovat zápasy a uvidíme, co to přinese. Tahle výhra byla navíc úlevou pro hráče i všechny členy klubu,“ prohlásil pro Deník Petr Lacina, podle něhož se promítá do výsledků obrovská marodka kvalitních borců jako Rejhon nebo Havlíček a Greš.

Výhra jeho týmu byla zasloužená, hosté ožili jen na chvíli, když v 65. minutě snížil hlavou syn legendy pražské Dukly Günter Bittengel. Jan Pohorský brzy z penalty vrátil Poříčí klid. „Bohužel, tohle nebyl zápas na parádu, šlo o hodně. A na hřišti týmu, který třikrát prohrál, je to vždycky jen o bojovnosti, navíc když je tam malé hřiště. Naši kluci se snažili hrát fotbal, ro neprošlo,“ ucedil zkušený trenér, jemuž také chybí tři velké opory Šalamoun, Kudela a Novotný.

Dalším týmem s kvalitou, kterému se ale přesto nedaří podle představ, je Komárov. Tým z Hořovicka sice v minulém kole vyhrál ve Vlašimi, ale možná si myslel, že to je definitivní restart. A rezerva Českého Brodu ho vyvedla z omylu. Přestože Brodští ztratili vedení a nechali domácí otočit i kvůli penaltě na 2:1, zabrali znovu. Hrdina zápasu David Šťastný připravil centrem vyrovnání Říhovi a pak sám pěknou střelou rozhodl – už to byl jeho druhý zásah v utkání.  Jindřich Stejskal, trenér Českého Brodu B,   chválil kromě Šťastného i další hráče, zejména brankáře Vokatého. Protože Komárov šance na vyrovnání měl. „Bylo to o důrazu a efektivitě,“ řekl po utkání.

V posledním duelu přemohlo béčko Povltavské FA bojovníky z Lysé 3:1, když lépe zakončovalo svoje šance. Za hosty se trefil jen letos produktivní Kříž na 2:1, pak ale rychle odpověděl svou druhou trefou Nováček a bylo hotovo. „Odjeli jsme však s pocitem, že jsme měli navíc,“ litoval trenér Lysé Matěj Brabec.

 

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU