Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Brankářskou školou prošla více než stovka talentů

03.12.2019 | rubrika: Komise rozhodčích
Brankářskou školou prošla více než stovka talentů

Už delší čas funguje ve Středočeském kraji fotbalová Brankářská škola Daniela zítky (BADZ). Společný projekt slovenského gólmana Matúše Moťovského a někdejšího reprezentačního strážce branky Daniela Zítky na podzim opět zavítal do jedenácti okresů kraje a zapojilo se do něho 122 nadějných brankářů. Krásné číslo!

Akademie zapojila do podzimního bloku celkem 18 trenérů brankářů. Byli mezi nimi i mládežničtí trenéři z AC Sparta Praha. Dále také někteří profesionální brankáři ze 2. ligy jako Karel Hrubeš a Pavel Soukup, nebo Martin Otáhal ze Slavie Praha, jenž aktuálně hostuje ve Vyšehradu.

„Hlavním zaměřením a náplní byla technika chytání a koordinace. Mladí brankáři pilovali také reakci, obratnost, cvičení jeden na jednoho a jiné, různé zápasové situace. V mnoha případech je vidět velké zlepšení,“ těší Matúše Moťovského, podle něhož celý trenérský štáb velmi pozitivně překvapila kvalita některých jednotlivců. „Potvrdilo se nám, že značné zlepšení, progres a rychlý růst můžou nastat i u brankářů na okresní úrovni. Pozitivně hodnotíme také přístup brankářů k tréninku. Naopak, jako jednu z mála slabin vnímáme slabší koncentraci v rámci průběhu tréninkových jednotek. Tento nedostatek zkusíme časem co možná nejvíc odbourat,“ doplnil. 

Zhodnocení a poděkování za podzimní část

Podzimní část hodnotí Matúš Moťovský velmi kladně i kvůli vysokému počtu zaregistrovaných brankářů. „Do budoucna počítáme s ještě vyšším zájmem. Kladně hodnotíme také dobrý přístup samotných brankářů a jejich rodičů. Náš obdiv patří také velkému počtu okresních klubů, které byly ochotné a schopné financovat svoje brankáře,“ vysekl poklonu Moťovský a poděkoval rovněž  všem okresním GTM (Grassroots trenéři mládeže), předsedům OFS za jejich vstřícnost, finanční výpomoc a také předsedovi SKFS Miroslavovi Libovi za velkou podporu, financování a organizaci celého projektu. „Věříme, že z tohoto projektu se časem stane dlouhodobá tradice, na vysoké úrovni.“

Pokračování akademie, spolupráce se SKFS a OFS

Akademie bude po menší sváteční pauze pokračovat formou zimních víkendových kempů (leden - březen) a následně jarním blokem, který bude začínat pravděpodobně ve druhé půlce března a končit bude společně se sezonou 19/20, tedy zhruba v půlce června.

Na základě kladného vyhodnocení spolupráce mezi brankářskou akademii a SKFS dojde od nového roku 2020 ke změně názvu z „BADZ“ na „Brankářskou akademii Středočeského krajského fotbalového svazu“ (BA SKFS), kde se jejím patronem stane předseda Středočeského krajského fotbalového svazu (SKFS) - Miroslav Liba. Akademie navazuje spolupráci s prvoligovými brankáři, kteří se budou osobně v pravidelných intervalech účastnit tréninkových jednotek. „Tímto krokem chceme navázat na jedinečnost naší akademie a opět ji posunout o kus dál. Hlavním cílem je ale motivace mladých brankářů,“ upozorňuje Matúš Moťovský.

Počet přihlášených brankářů, podzim 2019

OFS PV: 30
OFS PZ: 14
OFS Benešov: 10
OFS Kladno: 12
OFS Kolín: 9
OFS Mladá Boleslav: 10
OFS Rakovník: 6
OFS Příbram: 7
OFS Beroun: 9
OFS Nymburk: 9
OFS Kutná Hora: 6

AKTUALITY

KALENDÁŘ

Stř.kraj leve
Stř.kra prave

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU