Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Bojovníci z Velimi obrali Poříčany

09.4.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

O největší překvapení 20. kola Ondrášovka krajského přeboru se postarali fotbalisté Velimi. Ti míní útok na záchranu jasně a ukázali to proti druhým Poříčanům, které obrali o jeden bod. Druhé je díky tomu Slaný, jasně vedoucím celkem je Lhota. Teď se chystá středeční dohrávka, v níž se v benešovském derby popasují Nespeky s Poříčím.

Velim je jiným týmem než na podzim. Proti silným Poříčanům přečkala první půli a sama po přestávce udeřila  ve formě hrajícím Váňou. Jenže hosté brzy srovnali, Nádeníček nejdřív trefil břevno a pak připravil tutovku Červenému, který nezaváhal. V závěru měli víc sil domácí, jenže brankář Janoczko pokusy Puka i Jansty zastavil a navíc vychytal i penaltový rozstřel. „Janoczko nás opravdu podržel, protože druhá půle od nás dobrá nebyla,“ mínil kouč Zdeněk Šmejkal.

Opora Velimi Lukáš Seifert bod chválila. I mužstvo. „Musím celý tým pochválit za bojovnost, nasazení a chuť. Je škoda, že jsme neproměnili v závěru zápasu dvě velké šance, ale remíza je asi spravedlivá,“ řekl Seifert a dodal, že s tímto přístupem může Velim na záchranu pomýšlet.

Poříčany ztratily bod v dostizích se Slaným, které snad poprvé na jaře podalo dobrý výkon a porazilo Poděbrady 3:0. Slaňáci sice neuhlídali dokonale hvězdného Křelinu, ale gól jim nedal, když ho jednou vychytal výborně Sedlák a jednou poslal loptu těsně mimo.

Mezitím už aktivně hrající domácí skórovali parádní pumelicí Hansla, která byla gólem kola a možná nejen tohoto. Pojistky pak přidal kapitán Hořejší a po obrátce Galbavý z penalty za sražení agilního Vimra.  „Konečně jsme se na jaře dočkali zlepšené hry, bojovnosti a odhodlání, které nám v předchozích zápasech chyběly. Hosté se ale ukázali jako velmi silný soupeř, jeho jarní výsledky nebyly náhodné,“ řekl domácí šéf týmu Milan Šúr.

Vedoucí Lhota je úplně v pohodě. Doma s Novým Strašecím neměla problém a vyhrála 5:2. Hosté mohli proti silnému výběru Jiřího Kabyla sehrát lepší partii, ale to by musel Kaválek v první minutě proměnit sólo a hlavně by se nesměl nechat brzy vyloučit Lukáš Mrázek vyřizující si verbálně účty právě s koučem Lhoty. Sudí Čermoch ho vyloučil, navíc už to bylo 2:0. „Mrázka komentovat nebudu, zajímá mě jen můj tým. A ten zahrál perfektně. Měli jsme tlak, šance, po přestávce už to byl festival zahozených šancí. Pak se ale krásně trefil Houžvička, když všichni čekali centr, a ještě Hájek skvělým obstřelem. Dva inkasované góly na konci mě tolik nemrzí,“ řekl trenér Lhoty Jiří Kabyl.

Jeho protějšek Ján Ducár, jehož tým klesl na poslední příčku tabulky, dobře věděl, že: „V deseti se proti Lhotě hraje těžko…“

Souboj dvou týmů, které vstoupily do jara nejhůř z celého šestnáctičlenného pole, se odehrál na Spartaku Příbram. Na jaře úplně nulový Libušín, který v tabulce před týdnem klesl na poslední pozici, tady sahal po třech bodech, ale nakonec si odvezl  jediný. Spartak totiž Krejčou v 88. minutě vyrovnal na 1:1, když se předtím prosadil po hezké individuální akci Výborný. Hrdinou zápasu byl domácí brankář Solnař, jenž lapil v utkání několik šancí Baníku a při penaltovém rozstřelu přidal další dva úspěšné zákroky.

Ani není nutné připomínat, že hosté odjeli hodně zklamaní. „Je to k nas..ní!. Mohli jsme vedení potvrdit a nakonec jsme inkasovali pro domácí hodně šťastnou brankou. Ale jedeme dál,“ řekl trenér Libušína Martin Nový, který nemá lehkou pozici. Okleštěnou sestavu opustil kvůli práci Obradovič a navrátilec Fujdiar si po pár minutách zranění obnovil.

Skvěle hraje na jaře Poříčí a po výhře nad Kutnou Horou 3:0 se posunulo právě před svého soupeře už na čtvrtou pozici tabulky. Navíc ho čeká středeční dohrávka derby s Nespeky (17:30), možná tedy bude honit i čelo tabulky.

„Neměli jsme tolik šancí, bylo to hodně bojovné, ale když už padl gól, bylo to po pěkných a rychlých akcích,“ těšilo trenéra Poříčí Pavla Šimáčka.

S těžkým terénem se skutečně vyrovnali lépe domácí, do přestávky je poslal do vedení rychlík L. Balata, po pauze zvýšil Trpišovský a nakonec i stoper Vacek, jenž se zjevil až na hrotu útoku. „Nedokázali jsme hrát svoji hru, protože soupeř byl i díky malému prostoru rychle u našich hráčů. Moc se nám kvůli terénu nedařilo kombinovat,“ řekl trenér Hory Radek Kulhánek.
Na zlé minulé týdny chtěla zapomenout Vykáň ve Hvozdnici. Že se jí to nepovedlo, to ovlivnilo zranění Lukáše Jarolíma, který do té doby skvěle dirigoval celou hru. Tým poté ztratil glanc, po obrátce dělal chyby a Hvozdnice s opět dvoubrankovým střelcem Mrázem otočila na 3:1.

Hezký zápas se hrál ve Hřebči, která v derby s Tuchlovicemi měla v plánu odčinit nezdary z minulých kol. Nepovedlo se jí to, protože promarnila několik šancí a nakonec odešla poražena 1:2 po rozstřelu. Domácí promarnili s šancemi už první půli, to zazdili tři. Když pak konečně Faktor skóroval, Tuchlovice se osmělily a po pěkném centru Procházka hlavou vyrovnal. Ve zbytku duelu čaroval brankář Šimek, který lapil tři jasné hřebečské šance. „Mysleli jsme to dobře a dopadlo to jako vždycky,“ smál se manažer Hřebče Štěpán Sádecký a konstatoval, že tým si po příchodu posila typu Brodského nebo Nováka sedá, ale v blízké budoucnosti může být hodně silný, což na hřišti potvrzoval.

Poslední duel ovládly na jaře velmi dobré Klíčany, které přejely Nespeky 4:0. Hosté dostali rychlý gól, pak sice párkrát zazlobili, ale šance nedali, a po druhém gólu domácího Pozníčka už bylo jasno. V závěru domácí upravili Buldra a Krimlák dvěma trefami na jasných 4:0. „Kromě pětadvaceti minut z konce prvního poločasu jsme v Klíčanech nepředvedli vůbec nic, a když nedokážeme proměnit naše šance, tak nemůžeme chtít venku bodovat,“ hodnotil utkání trenér Nespek  Jaroslav Tesař.