Středočeský krajOndrášovkaProdietMetaMuscleRojaplast3D expresKeepersportinreach4goalsJapstenStreampunkKralicek etiketySLABUR s.r.o.
Středočeský krajLion sportSport investAGRO CSMarbax timeAVH KladnoXL toneryITTecXLZidleHondlAuto DvořákNárodní dům na VinohradechDasko stavebniny

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Komise rozhodčích

Boj o lídra pro Lhotu, Páv nastřílel sedm branek!

25.3.2019 | rubrika: Komise rozhodčích

Zápas dvou lídrů „Ondrášovka krajského přeboru byl perfektní, ale vše přebila jiná událost. Útočník Poříčí Ondřej Páv zaznamenal v duelu proti Vykání neskutečných sedm branek a jeho tým vyhrál 13:1. Tohle se na krajské úrovni opravdu nevidí často, jestli vůbec.

I když v téhle sezoně to není první výsledek podobného ražení, protože na konci podzimní části deklasovala Lhota doma Libušín 11:1. Teď tedy 13:1 a ještě s neuvěřitelným gólovým příspěvkem Ondřeje Páva. „Ondrovi to strašně moc přeji. Poslední dobou ho trápila zranění, což je hlavně psychicky ubíjející. Ale nepřestal bojovat a teď se mu všechny dřina vrátila v plné parádě. Už v prvním jarním kole hrál velmi dobře a teď to vyšperkoval,“ vysekl poklonu svému svěřenci trenér Pavel Šimáček.

Páv dal jednu branku z penalty, jinak vše ze hry. Většinou unikl obráncům a nedal brankáři naději. Přitom hrál jen do 70. minuty, jinak by zřejmě atakoval desetigólovou hranici. „Je to jednak katastrofa, potupa a nikdo neodvedl žádnou práci. Máme co napravovat. Budeme mít i sezení s vedením, abychom probrali co dál, na lavičce ale zůstávám. Musíme ukázat, že tohle byl jen ojedinělý výpadek,“ postavil se propadáku čelem kouč Richard Stražan, jehož tým je sice na jaře oslaben o odchody bratrů Jarolímů a dalších kvalitních borců do Spojů Praha, ale doteď hrál slušně.

Podle mnohých dva nejlepší týmy soutěže na sebe narazily v neděli. V souboji Lhoty a Poříčan možná nebylo k vidění tolik šancí, ale kvalita, rychlost, práce s míčem, důraz, to vše bylo skutečně na vysoké úrovni. Lhota využila domácího prostředí, vyhrála 2:1 a soupeři utekla na rozdíl tří bodů.

Zápas ovlivnila brzká branka aktivnějších domácích. Kwameho standardka z půlky přistála na hlavě Chlapce, k němuž doputoval brankář Janoczko příliš pozdě a borec Lhoty ho přehodil. Domácí pak mohli několikrát zvýšit, nadějné centry hlavně Mbaha ale obrana pacifikovala až do 32. minuty, kdy jeden proletěl na zadní tyčku k Ibemu. Ten si hodil do strany, ale Zdeňka měl ruku na nesprávném místě – penalta. Kwame nezaváhal, a protože jeho tým ustál ošemetné situace v závěru poločasu, šel do kabin spokojeně se stavem 2:0. „To je stav nejhorší, jak říká jeden trenér,“ usmíval se předseda Lhoty Ivan Horák.

Prorocká slova, protože po pauze se Poříčany zlepšily, Nádeníček z penalty snížil a jeho tým až do poslední vteřiny sahal po bodu. Největší šanci poslal Janda nad. „Setkaly se dva nejlepší týmy soutěže, o tom jsem přesvědčen. My mohli dát v první půli i víc než dva góly, šance na to byly, ale nedali jsme a jak to ve fotbale bývá, po chybě jsme inkasovali. Zaplaťpánbůh jsme to pak uhájili,“ ulevil si trenér vítězného celku Jiří Kabyl.

Byl také rád, že dobře dopadl nehezký střet hlavami mezi Mbahem a Gajdaszem v závěru, po němž domácí borec tmavé pleti upadl do bezvědomí, a musela pro něj přijet záchranka.

Hostující kouč Zdeněk Šmejkal se hněval na první poločas, kdy jeho tým hrál bázlivě a prý nejhůř, co je kouč u týmu „Fotbal se hraje devadesát minut, a my začali bohužel hrát až druhou půli, když jsme první prochrápali. Nezbývá nic jiného, než pracovat v týdnu a v neděli urvat tři body,“ řekl  Šmejkal.

Poříčany se ale udržely na druhé pozici před Slaným, které také nezahrálo dobře a doma podlehlo Kutné Hoře 1:2 po penaltách. Hosté dokonce sahali po třech bodech, nakonec ale vedení z prvního poločasu neudrželi. Na vině byl červený faul Nepovíma na Galbavého v 70. minutě a pak hlavně penalta, z níž zase Galbavý vyrovnal. V rozstřelu selhali hned tři domácí střelci. „Nebylo to ono, chybí nám pořád zraněné opory, hlavně Mareš,“ litoval jeden z domácích šéfů klubu Radim Vavroch.

Slaný teď pojede do Nového Strašecí, které přivezlo bodík ze ztraceného zápasu v Poděbradech. Prohrálo 4:5 po penaltách, když domácí vedli už 3:0 a 4:2. Trenér Ján Ducár, jenž se vrátil na lavičku, láteřil na první půli, v níž jeho tým hrál jako bez duše. Naopak po obrátce si vysloužil jeho pochvalu. „Po průběhu utkání je pro nás bod cenným úlovkem,“ přiznal Ducár, jehož tým nejdřív stáhl na 3:2, ale pak z brejku inkasoval. Na střelecké časy si však vzpomněl obr Jan Mrázek a v poslední desetiminutovce nejdřív Kaválek snížil a pak právě Mrázek svou druhou trefou vyrovnal.

Ve Hřebči se hrálo o to, který z týmů získá větší klid v tabulce. Povedlo se to domácím, kteří přemohli Spartak Příbram 3:1. Nejznatelnější úsek cesty k bodům ušli do poločasu, když se v úvodu po standardce trefil Novák a na konci poločasu ještě Faktor. Mezitím sice Hřebeč byla lepší a třeba Sedláček nedal sólo, ale na druhé straně to také párkrát hořelo. Gól Spartak neplatil pro ofsajd, další tutovky lapil brankář Zajíček.

Po změně stran ale Příbram přidala a po exkluzivní Rampově uličce na Matějku bylo sníženo. Právě A. Rampa ale po chvíli příbramský nápor zazdil druhou žlutou kartou, po které musel do sprch. Škoda hlavně první, tu dostal za řeči.

Pak už si Hřebeč zápas pohlídala, měla řadu šancí a jednu Klavík proměnil zblízka hlavou na konečných 3:1. „Život jde dál. Porážka nás nezlomí. Je třeba makat na sobě, pomáhat jeden druhému na hřišti i v životě a štěstí si nás najde. Pojďme se semknout a vydřít důležité body v následujících zápasech,“ zůstal pozitivní trenér Spartaku Ladislav Štětina.

Další týmy hrající spíše o záchranu se střetly ve Hvozdnici a také v Klíčanech. Hvozdnici dlouho vycházel zápas s Libušínem podle představ – její kanonýr Mráz pálil góly, soupeřova střelce Sejtariju pokryla. Před půlí dvakrát udeřila a právě Mráz zvyšoval z penalty už na 2:0. Po pauze z brejku zvýšil a zdálo se hotovo, ale Baník tlačil a nakonec se dostal až na rozdíl jediné branky. Jenže až v 89. minutě, to bylo pozdě. „Děláme individuální chyby a neumíme proměnit takový počet šancí, jako soupeřovi zabijáci,“ mrzelo trenéra Libušína Martina Nového.

Do Klíčan se vydaly Tuchlovice a k vidění byl souboj dvou trenérů, kteří hrávali první ligu – Jiřího Jeslínka a Martina Hřídela. Nejdřív byl spokojen ten domácí, jeho syn otevřel skóre. Ale po přestávce tuchlovický střelec posledních týdnů Š. Procházka z pokutového kopu srovnal. V rozstřelu se Klíčanům povedlo téměř nemožné, porazit Tuchlovice s brankářem Šimkem. Dokonce ani on jako jindy jistý střelec neuspěl. „Bod navíc jsme si nezasloužili za to, jak jsme hráli do poločasu špatně,“ mínil Martin Hřídel.

V posledním zápase, který jsme nezmínili, byl hrdinou dnes už vlastně spíš trenér než hráč. Ex-ligový Josef Laštovka vede Benešov v ČFL a Nespekům pomáhá, jen když je to potřeba. Ve Velimi byl ale i tak nejlepším borcem zápasu a v 86. minutě ho parádní ranou rozhodl na 1:0. Hosté v závěru ještě zvýšili. Dík Nespek ale patří i jejich pravidelné opoře brankáři Drážkovi, jenž lapil v první půli Haškovi pokutový kop.