Ondrášovka1FUMBISport investAGRO CSLionsportRojaplastJapstenAPESLABUR s.r.o.Kralicek etiketyFolspol4goalsKeepersportNárodní dům na Vinohradech
Ondrasovka2FUMBISport investAGRO CSAdidasPloty HoloubekHondlDasko stavebniny3D expresXL toneryXLZidleAVH KladnoMarbax timeNárodní dům na Vinohradech

STŘEDOČESKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

Středočeský krajský fotbalový svaz OFICIÁLNÍ PORTÁL FOTBALOVÉHO SVAZU
« více článků z Disciplinární komise

BENEŠOV HOSTÍ POSLEDNÍ FINÁLOVÝ TURNAJ ONDRÁŠOVKA CUPU 2017

09.6.2017 | rubrika: Disciplinární komise
BENEŠOV HOSTÍ POSLEDNÍ FINÁLOVÝ TURNAJ ONDRÁŠOVKA CUPU 2017

Benešov se stal tradičním hostitelem některého z finálových turnajů Ondrášovka Cupu – Poháru mládeže FAČR věkových kategorií U8 – U13. V letošním roce Benešov přivítá finálový turnaj kategorie U8, kterým zároveň celý letošní ročník Ondrášovka Cupu vyvrcholí. Prozatím se z prvenství ve dvou kategoriích radovala pražská Slavia, po jednom vítězství mají Zbrojovka Brno, Sigma Olomouc a Hradec Králové.

Týmy jsou ve finálových turnajích rozděleny v každé věkové kategorii do dvou základních skupin a následně 4 nejlepší z každé skupiny postoupí do tzv. Zlaté skupiny, v níž se utkají o prvenství i další umístění. Nejlepší klub v součtu všech kategorií se pak stává absolutním vítězem Ondrášovka Cupu.

Ondrášovka Cup se hraje už pátým rokem a pro všechny mládežnické týmy je skvělou zkušeností a zároveň v podstatě jedinou příležitostí utkat se se všemi nejlepšími českými týmy. „ Z původně regionálního projektu se stal Pohár mládeže FAČR. Z Ondrášovka Cupu se stal masový projekt, který zasahuje do většiny regionů České republiky. Během podzimu už se odehrálo 55 předkvalifikací a kvalifikačních turnajů, což nemá v historii projektu obdoby. I letos jsme obohatili Ondrášovka Cupu o několik novinek, kdy chceme turnaje co nejvíce přiblížit profesionálnímu fotbalu. Zaměřili jsme se rovněž na kultivaci fotbalového prostředí, tréninkový proces, správné stravování a pitný režim a také jsme chtěli přinést ještě více radosti ze hry.“, říká Libor Duba, generální ředitel společnosti Ondrášovka.

Na soupisku mohou všechny týmy v kategorii U8 napsat 15 hráčů a zápasy se hrají na 1x 15 minut. Fotbal ale nejsou jen vítězství a body. Důležité je, aby se všichni fotbalem bavili. Každý na fotbalu miluje hlavně góly. Právě krásných gólů, kterých na Ondrášovka Cupu padají stovky, se týká další nová aktivita Ondrášovka Cupu. „K velkým fotbalovým projektům patří i ankety, a proto jsme se rozhodli vyhlásit anketu Gól Ondrášovka Cupu. V průběhu každého finálového turnaje vybíráme 6 kandidátů na vítězný gól. Videa s těmito góly zveřejňujeme na turnajovém webu, kde mohou všichni hlasovat.  Výherce každé věkové kategorie získává hodnotnou cenu. Gólem Ondrášovka Cupu 2017 se však stane pouze jeden, který dostane nejvíce hlasů,“ uzavírá Libor Duba.

V sobotu se hrají zápasy v základních skupinách. V neděli pak duely  ve Zlaté a Stříbrné skupině a na závěr finálová skupina, v níž jsou na programu semifinále a pak utkání o 3. místo a finále. Slavnostní rámec dodá finálovému turnaji televizní komentátor Pavel Čapek, který si s mladými fotbalisty bude povídat před kamerou a všechny přítomné provede závěrečným vylášením nejlepších hráčů i týmů.

Vítěz U8 za rok 2016
1. FC Slovácko

Celkový vítěz 2016
FC Hradec Králové

Dosavadní vítězové 2017
U13     SK Slavia Praha
U12     SK Slavia Praha
U11     FC Zbrojovka Brno
U10     SK Sigma Olomouc
U9       FC Hradec Králové

AKTUALITY

KALENDÁŘ

  COPYRIGHT © 2014 VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

OFICIÁLNÍ PORTÁL STŘEDOČESKÉHO KRAJSKÉHO FOTBALOVÉHO SVAZU